Matka jest fit

Ale nie tylko fizycznie. Matka musi wykazać się fit-nością również psychicznie, ponieważ jaki normalny, pełen wad i problemów, człowiek byłby w stanie być jednocześnie kucharzem, sprzątaczką, menadżerem, wodzirejem, pedagogiem, muzykiem, psychologiem  i księgowym?

Matka to taki człowiek, który nie wiadomo skąd odnajduje w sobie wszystkie te cechy i trochę się dziwi kiedy mówi mu się, jaki jest zajebisty. Hardkorem dla mnie są matki, które twierdzą, że ciąża i poród to takie w sumie nic i można urodzenie drugiego człowieka załatwić pomiędzy robieniem obiadu a pieczeniem ciasta na deser.

Zastanawiam się więc, czy, o ile to wszystko jest oczywiście naturalne i od wieków niezmienne, my matki de facto same nie prosimy się o to, aby nas traktować jak alfę i omegę, która nie może mieć chwili słabości albo chcieć wyjść na całą noc zabalować. Kto wtedy wstanie do malucha? A kto mu przebierze pościel, bo ulał? Kto zrobi śniadanie rano całej rodzinie i zaparzy świeżej kawy? Chyba że to matka, bo akurat wróci do domu o szóstej i tak czy siak będzie na nogach.

Matka planuje posiłki i czyta o rozszeraniu diety. Matka wymyślają co i jak oraz kiedy będzie podane. Nikt inny, sam z siebie, nie wpadnie na to dopóki mu się nie powie. Sorry, babcia owszem, ale to dlatego, że sama kiedyś była matką małego dziecka.

Matki nie zdają sobie sprawy z tego, że w momencie urodzenia dziecka tak naprawdę mają do wychowania nie tylko noworodka, ale też partnera. Same wszystko chcą robić, bo wiedzą, że zrobią to lepiej. Ojcu zostawiają kąpiel, bo to takie ojcowskie, i, o ile karmienia piersią faceta nie nauczysz, to do pieluchy też same wstają. Ojciec przecież idzie do pracy, a matka jest na URLOPIE.

Same jesteśmy sobie winne, drogie matki, że nam chłopy nie pomagają, bo prawda jest taka, że często ich matki nie nauczyły pomocy w domu i wyręczały we wszystkim, a sami na nic nie wpadną.

To nie jest wpis feministyczny, ani negatywistyczny. Jest to realne spojrzenie na to jak wygląda życie młodych matek, zaobserwowane.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s